POSADŹ ŻONKILE

I dołącz do akcji na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi

Żonkilowe „Pola Nadziei" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają
na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

więcej o akcji
Możesz udzielić wsparcia finansowego Hospicjum
dla Dzieci. Nr konta:
44 1160 2202 0000 0000 9776 5536
Fundacja "Pomóż Im"
ul. Ciołkowskiego 88J,15-545 Białystok
Fundacja Pomóż Im Niech inni się dowiedzą2011-05-21

Zaproszenie na Koncert Finałowy kampanii "Pola Nadziei"

W dniu 22 maja na placu przed Teatrem Dramatycznym w godz. od 10:00 do 17:00 odbędzie się Koncert Finałowy kampanii "Pola Nadziei 2010/2011".Na scenie zaprezentują się zespoły dziecięce i młodzieżowe z placówek oświatowo-kulturalnych biorących udział w akcji „Pola Nadziei”, dzieci i młodzież z Klubu „Kaktus”, „Kalina”, wystąpią również: zespół „Ignoto Deo”, młodzież z Limy (Peru), Soliści Szkoły Estradowej im. Anny German, Studenci Szkoły Talentów, odbędą się bitwy Freestyle, zaś gwiazdą koncertu będzie zespół SOFA, który wystąpi o godz. 15:30.

O godz. 13:00 zostaną wręczone nagrody laureatom konkursów: poetyckiego, fotograficznego, plastycznego i biżuterii żonkilowej. Podsumujemy przebieg całej akcji, wręczymy podziękowania wszystkim szkołom, przedszkolom i instytucjom, które wspierały nas podczas kampanii. Podczas festynu przygotujemy wspólnie transparent „Pól Nadziei”, przy którym zrobimy pamiątkowe zdjęcie.

Nawiązując do symbolu akcji, którym jest żonkil, prosimy, by dzieci i młodzież, jak również dorośli, w swoim ubiorze mieli akcent żółty.

Podczas festynu rodzinnego nie zabraknie atrakcji dla dzieci, jak również dla dorosłych.
Przygotowaliśmy:
- konkursy, gry i zabawy dla dzieci
-pomiar poziomu ciśnienia tętniczego
-pomiar poziomu glukozy i cholesterolu
- pomiar poziomu tkanki tłuszczowej i wody w organizmie
-konsultacje otolaryngologiczne
- konsultacje dietetyczne
- badanie znamion
- pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników medycznych
- konsultacje dotyczące chodzenia z kijami (Nordic Walking)
- konsultacje chustonoszenia

i wiele innych atrakcji…

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

SOFA – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu, soulu, funku, jazzu i R&B. Powstała w 2003 roku w Toruniu. Zespół powstał w pierwszych miesiącach 2003 z inicjatywy czterech muzyków: Adama Staszewskiego, Michała Bryndala, Tomasza Organka i Bartosza Staszkiewicza. Również w 2003 roku formacja wzięła udział w toruńskich eliminacjach do festiwalu FAMA. Podczas finału w Świnoujściu zespół wystąpił z wokalistką Anią Karamon. Wkrótce potem do zespołu dołączył do grupy dołączył urodzony w RPA raper o polskich korzeniach - Iwo "S.T.U.B." Naumowicz. W październiku 2003 roku Annę Karamon zastąpiła Katarzyna Kurzawska.

W 2004 roku zespół wziął udział w 4 AM Hip-Hop Festival 2004. Latem i jesienią tego samego roku formacja nagrała minialbum Wicked Skills. Nagrania spotkały się z zainteresowaniem prezentera radiowego, dziennikarza muzycznego i znawcy czarnych brzmień - Hirka Wronę. Dzięki niemu doszło do spotkania łódzkiego rapera - Adam Ostrowskiego znanego jako O.S.T.R. i SOFY. W lutym 2005 perkusistę Michał Bryndal zastąpił Robert Markiewicz.

10 lipca 2005 roku SOFA podpisała kontrakt z wytwórnią fonograficzną Kayax i w sierpniu rozpoczęto pracę nad debiutanckim albumem. Płyta Many Stylez miała premierę 15 maja 2006 roku. W maju 2006, po premierze albumu, został opublikowany teledysk do pierwszego singla zatytułowanego "Moje życie to..." wyreżyserowanego przez Annę Maliszewską, a tytułowy utwór z płyty Many Stylez zakwalifikował się do festiwalu TOPtrendy. Dzięki poparciu publiczności SOFA wzięła udział w etapie finałowym i wystąpiła na koncercie Trendy 15 lipca 2006. 21 lipca grupa otrzymała statuetkę "Flisaka" oraz tytuł "Nowej Twarzy Roku" plebiscytu "Toruńskie Gwiazdy", w którym o zwycięzcach decydowali słuchacze Radia GRA, czytelnicy Gazety Wyborczej, a także internauci portalu Wirtualny Toruń.

Wraz z początkiem września przyszedł kolejny sukces podczas Vena Festival. Spośród 1100 utworów zgłoszonych do konkursu 200-osobowe, międzynarodowe jury zdecydowało o tym, że SOFA obok wielu twórców znalazła się w finałowej 15. W ramach festiwalu wybrano 5 zespołów spośród wspomnianej 15, które zagrały koncert w londyńskim klubie Scala! Finał festiwalu odbył się 16 września w Łodzi, gdzie SOFA zajęła 7 miejsce.Podczas letniej trasy 2006 zespół SOFA archiwizował swoje koncerty na wideo. Z połączenia tych materiałów powstał teledysk do "F.A.Q." m.in. zawierający fragmenty z koncertu zarejestrowanego 24 września 2006 roku w Muzyczny Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej dla Programu 3 PR.

Wiosną 2007 SOFA została uznana za fonograficzny debiut roku i uhonorowana statuetką Fryderyka w kategorii nowa twarz fonografii. Formacja uzyskała także nominację do Paszportu Polityki. Latem 2007 roku zespół wystąpił na KFPP w Opolu w Konkursie Premier z piosenką "Szkoda słów" oraz został twarzą Pepsi i 17 września zagrał przed amerykańską grupą The Black Eyed Peas w Warszawie. SOFA po raz kolejny zaklasyfikowała się do finału Vena Festival 2007, gdzie zajęli 7. pozycję. Piosenka "Keep On Shakin'" walczyła o laur tego konkursu. Latem 2008 roku, w ramach festiwalu "Toruńskie Gwiazdy", SOFA otrzymała certyfikat Astra Registry, poświadczający posiadanie własnej gwiazdy o nazwie SOFA, znajdującej się w konstelacji Wężownika.

Przygotowania i realizacja drugiej płyty trwały cały rok 2008 oraz początek 2009. Albumu zatytułowany Doremifasofa ukazał się 30 marca 2009 roku nakładem wytwórni Kayax. 21 czerwca 2009 SOFA po raz drugi zagościła na antenie PR Trójki w studio im. Agnieszki Osickiej promując nowe wydawnictwo. W lutym 2010 roku płyta uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

DoReMiFaSoFa - drugi album zespołu ukazał się 3 kwietnia 2009r. Mimo, iż tytuł płyty zdaje się sugerować prostotę wypowiedzi i oszczędność środków wyrazu, DoReMiFaSoFa zaskakuje rozmachem stylistycznym, dojrzałością kompozycji oraz klarownością przekazu. SOFA po raz kolejny udowadnia, że doskonale wie jak spośród muzycznych inspiracji i trendów wydobyć to, co najlepsze, by stworzyć nową jakość artystycznej ekspresji. Muzycy, czerpiąc z hip hopu i soulu, chętnie poszerzają krąg stylistyczny o nowe, dotąd nie eksplorowane przez nich brzmienia analogowych syntezatorów i przesterowanych gitar, nadając płycie nowoczesne, acz nader oryginalne brzmienie.

Na DoReMiFaSOFa pojawia się kilkoro znaczących gości m.in. Frank McComb, OSTR, Miodu (Jamal) i Frenchman, czy Zgas (Me, Myself And I). Na tej Sofie już się tak po prostu nie siedzi, ta Sofa daje wiele do myślenia.

Sofa wystąpiła przed takimi artystami jak:
*Us3 - Warsaw 03/06/2005
*Lauryn Hill - Heineken Open’er Festival 2005
*Snoop Dogg - Heineken Open’er Festival 2005
*Groove Armada & Beastie Boys - Heineken Open’er Festival 2007
*The Black Eyed Peas - Warszawa, 09/17/2007
*Morcheeba - Poznan, 2008
*Wu-Tang Clan Poznan, 05/28/2009